Demi me peshë 535 kg shpon matadorin e famshëm spanjoll - Bota Sot
Demi me peshë 535 kg shpon matadorin e famshëm spanjoll

Evropë

Demi me peshë 535 kg shpon matadorin e famshëm spanjoll

Më: 24 mars 2019 Në ora: 21:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një nga matadorët më të famshëm spanjoll u plagos në një festival në Venecia. Enrique Ponce, një matador 47-vjeçar, pësoi lëndime serioze kur u godit nga njëri briri i kaut në këmbë dhe pas rënies lëndoi edhe ligamentet.

Ai u transferua në spital për operacion urgjent, pasi një dem prej 535 kilogramësh e lëndoi këtë javë gjatë një beteje.

Sipas mediave spanjolle, matadori është jashtë rrezikut për jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...