Avioni i British Airways-it ateron gabimisht në Edinburg - Bota Sot
Avioni i British Airways-it ateron gabimisht në Edinburg

Evropë

Avioni i British Airways-it ateron gabimisht në Edinburg

Më: 25 mars 2019 Në ora: 15:54
Avioni u ngrit nga Aeroporti i Qytetit të Londrës.

Një fluturim i kompanisë britanike British Airways, i destinuar për Dyzeldorf të Gjermanisë, ateroi gabimisht në Edinburg të Skocisë, pasi dokumentet e fluturimit u dorëzuan gabimisht.

Pasagjerët e kuptuan gabimin vetëm kur aeroplani ateroi dhe përcjellësit e fluturimit uruan "mirëseardhjen në Edinburg".

British Airways tha se fluturimi më pas është ridrejtuar dhe se ka ateruar në Dyzeldorf.

"Iu kemi kërkuar falje klientëve për këtë ndërprerje të udhëtimit të tyre dhe do të kontaktojmë secilin nga ta individualisht", tha përmes një deklarate British Ariways.

Nuk është e qartë se sa pasagjerë janë prekur nga gabimi.

Avioni u ngrit nga Aeroporti i Qytetit të Londrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...