Reagimi i BE-së: Jeruzalemi, kryeqytet i dy shteteve - Bota Sot
Reagimi i BE-së: Jeruzalemi, kryeqytet i dy shteteve

Evropë

Reagimi i BE-së: Jeruzalemi, kryeqytet i dy shteteve

Më: 25 mars 2019 Në ora: 16:44
BE

Bashkimi Europian gjithnjë ka mbështetur zgjidhjen e dy shteteve me Jeruzalemin si kryeqytet i Izraelit dhe Palestinës, dhe ky qëndrum nuk ka ndryshuar.

Është ky reagimi i Brukselit pas vendimit të kryeministres rumune Dansila për të transferuar ambasadën e vendit të saj nga Tel Aviv në Jeruzalem . Rumania aktualisht mban presidencën e radhës së Bashkimit Europian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...