Protestë antiqeveritare masive në Beograd - Bota Sot
Protestë antiqeveritare masive në Beograd

Evropë

Protestë antiqeveritare masive në Beograd

Më: 13 prill 2019 Në ora: 07:19
Protestat në Beograd

Derisa demonstruesit e kanë mbajtur marshimin e tyre për të 18-ën javë radhazi, sot është paralajmëruar të mbahet protesta më masive, ku autoritetet druhen se mund të ketë përplasje, pasi edhe partia në pushtet ka thirrur tubime të njëkohshme.

Disa mijëra qytetarë po marrin pjesë në protestat antiqeveritare në kryeqytetin serb.

Pjesëmarrësit nga shoqëria civile dhe aleanca opozitare politike po përsëritin akuzat kundër sundimit autokrat të presidentit Aleksandër Vuçiq dhe kërkesat për zgjedhje të ndershme dhe medie të lira.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat