Rusia, mund të ndërpresë marrëveshjen e naftës për të luftuar Shtetet e Bashkuara për pjesën e tregut - Bota Sot
Rusia, mund të ndërpresë marrëveshjen e naftës për të luftuar Shtetet e Bashkuara për pjesën e tregut

Evropë

Rusia, mund të ndërpresë marrëveshjen e naftës për të luftuar Shtetet e Bashkuara për pjesën e tregut

Më: 13 prill 2019 Në ora: 16:21
Anton Siluanov

Rusia dhe kompania OPEC mund të vendosin të rrisin prodhimin për të luftuar për pjesën e tregut me Shtetet e Bashkuara, por do të shohin uljen e çmimeve të naftës deri në 40 dollarë për fuçi, raporton agjencia e lajmeve TASS bëri të ditur të shtunën ministri rus i financave, Anton Siluanov, shkruan Reuters.

Duke folur në Uashington, Siluanov tha se çmimet e naftës mund të bien në 40 dollarë për fuçi ose edhe më të ulëta deri në një vit nëse marrëveshja e prerë e prodhimit është e braktisur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...