Schneider Electric nënshkruan marrëveshjen pesëvjeçare me BP - Bota Sot
Schneider Electric nënshkruan marrëveshjen pesëvjeçare me BP

Evropë

Schneider Electric nënshkruan marrëveshjen pesëvjeçare me BP

Më: 15 prill 2019 Në ora: 17:17
Schneider Electric

Schneider Electric tha të hënën se hyri në një marrëveshje pesëvjeçare globale me kompaninë e naftës dhe gazit BP, shkruan Reuters, përcjell “Bota sot”.

Schneider do të punojë si një nga kontraktorët kryesorë të PB të energjisë elektrike.

Sipas kushteve të marrëveshjes, krijuesi i pajisjeve elektrike franceze do të ofrojë dizajn të plotë dhe shërbime inxhinierike, duke përfshirë optimizimin, menaxhimin e projekteve dhe integrimin, menaxhimin e zinxhirit të furnizimit dhe furnizimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...