Digjet katedralja më e famshme e Parisit - Bota Sot
Digjet katedralja më e famshme e Parisit

Evropë

Digjet katedralja më e famshme e Parisit

Më: 15 prill 2019 Në ora: 19:23
Pamje nga vendi i ngjarjes

Katedralja me famë botërore Notre-Dame në Paris është kapluar nga zjarri para pak minutash

Parisi nuk po e përjeton njërën nga mbrëmjet më të mira pasi katedralen me famë botërore, Notre-Dame e ka kapluar një zjarr i madh.

Në videot që po shpërndahen në Tëitter shihet se katedralja është e djegur shumë dhe ka tymë të madh në kryeqytetin francez.

Akoma nuk është raportuar për të lënduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...