Aksident tragjik në Portugali, mbyten mbi 28 turistë gjerman, autobusi ra mbi një shtëpi - Bota Sot
Aksident tragjik në Portugali, mbyten mbi 28 turistë gjerman, autobusi ra mbi një shtëpi

Evropë

Aksident tragjik në Portugali, mbyten mbi 28 turistë gjerman, autobusi ra mbi një shtëpi

Nga: A.Sh. Më: 17 prill 2019 Në ora: 21:59
Pamje nga vendi i ngjarjes

Filipe Sousa, kryebashkiaku i Santa Cruz ku ndodhi aksidenti, 11 burra dhe 17 gra, vdiqën në aksident - shumica e të cilëve ishin shtetas gjermanë.

Raportet e medias lokale sugjerojnë se autobusi po shkonte në Funchal, kryeqytetin e ishullit, dhe mbante 55 pasagjerë dhe një udhërrëfyes kur doli jashtë rrugës.

Së paku katërmbëdhjetë ambulanca thuhet të jenë në vendin e rrëzimit, i cili ishte në afërsi të Kopshtit Ëellness & Botanik Quinta Splendida.

Një recepsionist në hotel, konfirmoi se incidenti kishte ndodhur shumë pranë, por tha se nuk përfshinte asnjë mysafir të hotelit.

Raportet lokale thanë se shoferi humbi kontrollin e automjetit në një kthesë, u kujdes jashtë rrugës dhe u rrëzua në krye të një shtëpie. Shërbimet emergjente u kontaktuan së pari rreth orës 18.30 lokale.

Kryetari Sousa kishte konfirmuar më herët: "Ka të vdekur por nuk është e qartë se sa."

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...