Kremlini: Nuk ka dëshmi në raportin e Mueller për ndërhyrjen ruse - Bota Sot
Kremlini: Nuk ka dëshmi në raportin e Mueller për ndërhyrjen ruse

Evropë

Kremlini: Nuk ka dëshmi në raportin e Mueller për ndërhyrjen ruse

Më: 19 prill 2019 Në ora: 12:30
Robert Mueller

Kremlini thotë se raporti i 400 faqeve i Këshillit Special të Robert Mueller nuk ka ofruar ndonjë dëshmi të besueshme të ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 në SHBA, shkruan AP.

Raporti i redaktuar i paraqitur të enjten tha se nuk kishte bashkëpunim midis fushatës së Donald Trump dhe zyrtarëve rusë, por ai bëri përpjekjet e Rusisë për të ndërhyrë në votimin presidencial.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitri Peskov u tha gazetarëve të premten se "nuk ka dëshmi të vërtetuara nga ndonjë fakt" që Rusia ndërhyri në zgjedhje dhe tha se Moska refuzon akuzat.

Peskov vuri në dukje se Presidenti Vladimir Putin ka hedhur poshtë në mënyrë të përsëritur akuzat e ndërhyrjes "sepse nuk kishte asnjë". Dhe tha se raporti e provoi këtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat