Turqia arreston spiunë të dyshuar për Emiratet e Bashkuara Arabe, duke hetuar lidhjen me Khashoggi - Bota Sot
Turqia arreston spiunë të dyshuar për Emiratet e Bashkuara Arabe, duke hetuar lidhjen me Khashoggi

Evropë

Turqia arreston spiunë të dyshuar për Emiratet e Bashkuara Arabe, duke hetuar lidhjen me Khashoggi

Më: 19 prill 2019 Në ora: 14:30
Foto

Turqia ka arrestuar dy operativë të inteligjencës që pranuan të spiunonin shtetasit arabë për Emiratet e Bashkuara Arabe dhe po shqyrton nëse ardhja në Turqi e njërit prej tyre lidhej me vrasjen e Jamal Khashoggi, tha një zyrtar i lartë turk të premten, shkruan Reuters.

Një nga dy burrat arriti në Turqi në tetor 2018, ditë pasi Khashoggi u vra në konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll, tha zyrtari, duke shtuar se tjetri arriti të ndihmonte kolegun e tij me ngarkesën e punës.

"Ne po hetojmë nëse ardhja e individit kryesor në Turqi lidhej me vrasjen e Jamal Khashoggi", tha zyrtari, duke shtuar se personi është monitoruar gjatë gjashtë muajve të fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...