Prokurori i Parisit paralajmëron për mashtirme mbi dhurimet për Notrë-Dam - Bota Sot
Prokurori i Parisit paralajmëron për mashtirme mbi dhurimet për Notrë-Dam

Evropë

Prokurori i Parisit paralajmëron për mashtirme mbi dhurimet për Notrë-Dam

Më: 19 prill 2019 Në ora: 18:01
Notrë-Dam

Zyra e prokurorit të Parisit ka paralajmëruar njerëzit të jenë të kujdesshëm kur dhurojnë për rindërtimin e Notrë-Damit pasi ka marrë shumë ankesa në lidhje me mashtrime nëpërmjet telefonit dhe postës elektronike.

Prokurori tha se ka hapur një hetim pasi organizata për bamirësi “Fondation du Patrimoine” ka denoncuar se janë bërë telefonata dhe janë dërguar mesazhe nëpërmjet postës elektronike në emrin e saj, duke kërkuar dhurime për rindërtimin e katedrales së Parisit. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...