Fshehu 40 mijë euro tek soba, e fejuara pjek ëmbëlsirën - Bota Sot
Fshehu 40 mijë euro tek soba, e fejuara pjek ëmbëlsirën

Evropë

Fshehu 40 mijë euro tek soba, e fejuara pjek ëmbëlsirën

Më: 20 prill 2019 Në ora: 21:36
Foto ilustrim

Strudeli që kushtoi 40 mijë Euro. Alberto Vazzoler, ish dentisti 52-vjeçar nga San Donà di Piave në Tetorin e vitit 2016 fshehu paratë tek soba duke mos i deklaruar tek autoritetet tatimore, por e fejuara e tij i bëri gjëmën, pasi në furrën ku gjendeshin Eurot ajo poqi një strudel.

Silvia Moro, e fejuara e dentistit është përgjuar nga autoritetet, dhe në një sms të dërguar motrës së saj, ajo shkruante “Kam bërë një gafë, kam pjekur strudelin në furrën ku ishin 40 mijë Euro të cilat u dogjën”.

Kjo provë është bërë e ditur dijen e djeshme kur Vazzoler ka dalë para gjykatës, pasi është në hetim për mosdeklarim të ardhurash.

Por kjo nuk është hera e parë që 52-vjeçari është në hetim. Në vitin 2011 ai u padit për evazion fiskal, një akuzë nga e cila u lirua në tetor 2017. Ai u arrestua përsëri në maj të  2018 për të njëjtën akuzë.

Sipas mediave italiane të cilat u referohen hetimeve, ai nuk ishte pothuajse asnjë nga pasuritë që posedonte në emrin e tij, për tu shmangur detyrimeve ndaj shtetit. Autoritetet  kanë sekuestrua shtëpia të cilat ishin shumë luksoze si dhe makina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...