Paris, “jelekverdhët” përleshen me policinë – arrestohen mbi 100 - Bota Sot
Paris, “jelekverdhët” përleshen me policinë – arrestohen mbi 100

Evropë

Paris, “jelekverdhët” përleshen me policinë – arrestohen mbi 100

Më: 20 prill 2019 Në ora: 23:21
Paris

Përleshjet e dhunshme janë rikthyer këtë të shtunë në Paris.

Mijëra protestues a dolën sërish në rrugë për të 23-ën javë me radhë.

Policia franceze ka gjuajtur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar më shumë se 100 persona si pjesë e protestave të fundit kundër qeverisë nga lëvizja franceze e “jelekverdhëve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...