Zvicër: Tre të dyshuar për sulm ndaj konsullatës turke - Bota Sot
Zvicër: Tre të dyshuar për sulm ndaj konsullatës turke

Evropë

Zvicër: Tre të dyshuar për sulm ndaj konsullatës turke

Më: 22 prill 2019 Në ora: 13:26
Foto ilustrim

Policia zvicerane ka arrestuar tre persona sot për dyshimin se kanë hedhur tre pajisje të ndezshme në Konsullatën e përgjithshme turke në Cyrih.

Sipas AP, policia vërejti se zjarri kaploi ndërtesën gjatë natës, por se reagimi i menjëhershëm i autoriteteve ndikoi në shuarjen e tij të menjëhershme.

Tre burra, të moshës 17, 18 dhe 19-vjeç, dyshohen se po përpiqeshin të iknin nga vendi i ngjarjes.

Policia u ka bërë thirrje qytetarëve për të raportuar çdo veprimtari të dyshimtë në zonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...