Aksidentohet ministrja serbe në një aksident tragjik, vdes edhe një person - Bota Sot
Aksidentohet ministrja serbe në një aksident tragjik, vdes edhe një person

Evropë

Aksidentohet ministrja serbe në një aksident tragjik, vdes edhe një person

Më: 17 maj 2019 Në ora: 12:22
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një person ka vdekur, në një aksident ku është përfshirë automjeti i Qeverisë së Serbisë, në të cilin gjendej edhe ministrja serbe për Integrim në Bashkimin Evropian, Jadranka Joksimoviç, e cila ka pësuar lëndime të vogla.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 20:30 të enjten në autostradën Beograd-Nish në afërsi të Beogradit, ndërkohë personi i vdekur është një djalosh rreth të 30-tave identiteti i të cilit ende nuk dihet, raporton ‘blic.rs’.

Rrethanat e ngjarjes ende nuk dihen, por sic raportohet, vetura të cilën po e drejtonte tashmë viktima/mashkull , ka humbur kontrollin dhe ka goditur një shtyllë të fortë.

E makina me të cilën po udhëtonte ministrja serbe, ka goditur disa pjesë të makinës së aksidentuar të cilat ishin shpërndarë në rrugë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat