Lirohet një italian i kapur në Siri tre vjet më parë - Bota Sot
Lirohet një italian i kapur në Siri tre vjet më parë

Evropë

Lirohet një italian i kapur në Siri tre vjet më parë

Më: 22 maj 2019 Në ora: 19:23
Foto

Një shtetas italian i kapur në Siri gati tre vjet më parë është liruar, tha sot Zyra e Kryeministrit italian.

"Shtetasi italian Alessandro Sandrini u lirua në territorin e huaj në koordinimin dhe sinergjinë e inteligjencës italiane, policisë gjyqësore dhe njësisë së krizës të ministrisë së jashtme", thuhet në kabinetin e Guissepe Konte.

Siç raporton Reuters, Sandrini, 32-vjeç, u zu rob në tetor 2016 pasi udhëtoi në Turqi për pushime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...