Brexit, ministrja e kabinetit May jep dorëheqjen - Bota Sot
Brexit, ministrja e kabinetit May jep dorëheqjen

Evropë

Brexit, ministrja e kabinetit May jep dorëheqjen

Më: 22 maj 2019 Në ora: 22:40
Theresa May, Andrea Leadsom

Kryetarja e Dhomës së Lartë të parlamentit britanik, Andrea Leadsom, ka dhënë dorëheqjen nga qeveria e Theresa May-it.

Kujtojmë se në qeverinë e Theresa May ndodhi referendum për ndarjen nga BE-ja.BREXIT nuk ka kaluar në parlamentin britanik edhe pse mazhoranca qeverisëse ka dështuar katër herë në përpjekjet e saj.

Kryeministria britanike Theresa May ka paraqitur 10 pikat e saj për Brexit-in e ri dhe tha se duhet që ky plan të mbështetet nga të gjithë deputetet britanik.

May nuk e përjashtoi mundësinë e një referendumi të ri nesë situata bëhet prapë e ndërlikuar dhe nuk do të ketë progres.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...