Më 28 maj dalin në treg kartmonedhat e reja 100 dhe 200 euro - Bota Sot
Më 28 maj dalin në treg kartmonedhat e reja 100 dhe 200 euro

Evropë

Më 28 maj dalin në treg kartmonedhat e reja 100 dhe 200 euro

Më: 23 maj 2019 Në ora: 16:09
Ilustrim

Banka Qendrore Europiane do të nxjerrë kartëmonedhat e reja 100 dhe 200 euro këtë muaj.

Kartëmonedhat e reja raportohet se do jenë më të vështira për tu falsifikuar dhe janë më të vogla se versionet e tanishme.

Ato do hyjnë në qarkullim më 28 maj 2019 dhe do ndjekin kartëmonedhat e reja 5 €, 10 €, 20 € dhe 50 € që kanë dalë tashmë.

Banka Qendrore Europiane gjithashtu nuk do të prodhojë më kartëmonedhat 500 euro, me arsyetimin se përdoren nga bota kriminale për transport dhe pastrim parash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...