Asnjë pretendim për përgjegjësi për sulmin me bombë në Lyon - Bota Sot
Asnjë pretendim për përgjegjësi për sulmin me bombë në Lyon

Evropë

Asnjë pretendim për përgjegjësi për sulmin me bombë në Lyon

Më: 25 maj 2019 Në ora: 16:17
Foto

Asnjë pretendim për përgjegjësi nuk është bërë ende për sulmin me bombë në Lyon të premten, i cili la të paktën 13 njerëz të plagosur, tha prokurorja franceze kundër terrorizmit Remy Heitz në një konferencë shtypi të shtunën.

Paketa e bombës la 13 persona të plagosur, derisa 11 u dërguan në spitale. Ata të lënduar përfshinin tetë gra, një vajzë 10-vjeçare dhe katër burra.

Asnjë nga lëndimet që viktimat kanë pësuar nuk është kërcënuese për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat