Trump takohet me Macron në Francë - Bota Sot
Trump takohet me Macron në Francë

Evropë

Trump takohet me Macron në Francë

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 14:46
Donald Trump dhe Emmanuel Macron

Siguria, lufta kundër terrorizmit, paqëndrueshmëria në Lindjen e Mesme, tregtia dhe Irani janë të gjitha temat që Presidenti Trump dhe Presidenti francez Emmanuel Macron pritet të diskutojnë në një takim që është duke u zhvilluar në Caen të Francës, shkruan AP.

Të dy janë duke u takuar të enjten pasi morën pjesë në një ceremoni në Varrezat Amerikane të Normandisë që shënuan 75 vjetorin e “D-Day”. Pas kësaj, Trump shkoi në Caen, ku ai dhe zonja e parë Melania Trump u pritën me një qilim të kuq, nga trupat franceze dhe një grup ushtarak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat