Hanë panine të paketuara në spital, vdesin tre pacientë - Bota Sot
Hanë panine të paketuara në spital, vdesin tre pacientë

Evropë

Hanë panine të paketuara në spital, vdesin tre pacientë

Më: 9 qershor 2019 Në ora: 06:10
Ilustrim

Tre pacientë kanë gjetur vdekjen në Angli, si pasojë e një epidemie listerie. Përhapja e bakterit është lidhur me paninet e paketuara që konsumohen brenda spitalit.

Rastet vijnë nga spitale të ndryshme dhe nuk dihet koha se kur janë blerë.

Pacientët gjetën vdekjen në spitalet e NHS Foundation Trust të Manchester University, në Hilton Foundation dhe në spitalin Aintree University të Liverpool.

Furnitori ‘The Good Food Chain’, kërkoi që të nisin hetimet lidhur me produktet e tyre.

“Good Food Chain”, ishte furnizuar me mish të prodhuar nga North Country Cooked Meats, i cili rezultoi pozitiv nga histeria.

Rastet e listerisë janë shfaqur tek gjashtë pacientë të sëmurë rëndë, tre prej të cilëve gjetën vdekjen gjatë kësaj jave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...