Zjarri përfshiu një ndërtesë në Londër - Bota Sot
Zjarri përfshiu një ndërtesë në Londër

Evropë

Zjarri përfshiu një ndërtesë në Londër

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 07:27
Zjarri përfshiu një ndërtesë në Londër

Njëzet banesa u shkatërruan dhe 10 të tjera janë dëmtuar pas një zjarri që përfshiu një ndërtesë në lindje të Londrës.

Zjarri u përhap në gjashtë kate të bllokut të banesave në De Pass Gardens, Barking, rreth orës 15:30, bëri të ditur Brigada e Zjarrfikësve në Londër.

Rreth 1 mijë zjarrfikës u munduan për më shumë se dy orë për ta shuar zjarrin dhe fatmirësisht arritën ta shuanin atë rreth orës 18:00.

Një burrë dhe një grua po trajtohen në spital, për shkak të thithjes së tymit. Ndërsa, raste tjera të lëndimeve nuk janë raportuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...