Thuhet se lëviz shpejt se zëri, rusët krijojnë armën e re - Bota Sot
Thuhet se lëviz shpejt se zëri, rusët krijojnë armën e re

Evropë

Thuhet se lëviz shpejt se zëri, rusët krijojnë armën e re

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 14:00
Vladimir Putin

Në internet po qarkullojnë disa pamje që tregojnë se Rusia ka krijuar një armë të re shumë të fuqishme.

Arma e fuqishme që është krijuar nga rusët mund të lëvizë me shpejtësi 4 km në sekondë dhe mund të ndalojë edhe sulmet bërthamore që mund të bëhen nga vendet e tjera.

Po ashtu është duke u përfolur se kjo armë pa dyshim mund të tejkalojë shpejtësinë e zërit të njeriut.

Bëhet e ditur se ushtria ruse me siguri që e ka testuar këtë armë, e cila pritet të përdoret kundër raketave balistike, të cilat priten të hyjë në përdorim në vitin 2020.

Ende nuk dihen se cilat janë planet e vërteta që ka Moska zyrtare për këtë armë, por nuk hidhen poshtë edhe mundësitë se mund të ketë edhe plane të errëta për të.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...