Anija e mbytur në Danub, gjenden 2 trupa - Bota Sot
Anija e mbytur në Danub, gjenden 2 trupa

Evropë

Anija e mbytur në Danub, gjenden 2 trupa

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 10:23
Foto

Të paktën dy trupa janë gjetur nga rrënojat e varkës turistike që u fundos në Danub në kryeqytetin hungarez, Budapest, muajin e kaluar.

Zhytësit hynë në anije dhe me një vinç lundrues anija doli në sipërfaqe.

Anija mbante turistë të Koresë së Jugut kur u përplas me një anije tjetër lundrimi duke lënë 20 të vdekur dhe tetë të tjerë u zhdukën.

Pamjet nga vendi i ngjarjes të martën në mëngjes treguan kabinën dhe kuvertën e sipërme të anijes të nxjerrë nga uji ndërsa zhytësit kërkonin për viktimat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...