Policia suedeze po heton një pako të dyshimtë - Bota Sot
Policia suedeze po heton një pako të dyshimtë

Evropë

Policia suedeze po heton një pako të dyshimtë

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 10:51
Policia suedeze

Policia e Suedisë njoftoi se në zonën përreth stacionit policor në qytetin Linkoping është gjetur një pako e dyshimtë.

Disa ditë më parë një shpërthim ndodhi në njërën nga rrugët e qytetit duke plagosur 20 persona.

Policia tha se njësitet speciale kanë dalur në vendin e ngjarjes, dhe tash për tash nuk ka sinjale për një lidhje ndërmjet dy incidenteve.

Në vitet e fundit kanë ndodhur disa raste të ngjashme kur grupet e e dyshuara të gangsterëve kanë përdorur mjete shpërthyese.

Policia po heton nëse shpërthimi që ndodhi të premtën në këtë qytet ka ndonjë lidhje me këto grupe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...