Itali, arrestohen 20 persona për kontrabandë të alkoolit - Bota Sot
Itali, arrestohen 20 persona për kontrabandë të alkoolit

Evropë

Itali, arrestohen 20 persona për kontrabandë të alkoolit

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 12:22
Ilustrim

Policia italiane shkatërroi një rrjet të madh kontrabandues në Britaninë e Madhe sot, që vepronte në 17 vende të BE dhe në atë rast u arrestuan 20 vetë.

Policia në Udine tha se aksioni u krye në shtatë rajone italiane, raporton Ansa.

Personat e arrestuar kanë qenë anëtarë të bandës për vite të tëra, të cilët kanë shitur rreth 180 milionë litra alkool të kontrabanduar, duke dëmtuar administratën tatimore me 80 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...