Grupi detar britanik paralajmëron për incidentin në Detin Omani - Bota Sot
Grupi detar britanik paralajmëron për incidentin në Detin Omani

Evropë

Grupi detar britanik paralajmëron për incidentin në Detin Omani

Më: 13 qershor 2019 Në ora: 08:16
Foto

Një grup i sigurisë së AUK-së paralajmëron se një incident i paspecifikuar ka ndodhur në Gjirin e Omanit dhe po kërkon "kujdes ekstrem" mes tensioneve të larta të Shteteve të Bashkuara, shkruan AP.

Operacionet Tregtare të Detit të Mbretërisë së Bashkuar, që drejtohet nga marina britanike, nxorrën alarmin herët të enjten. Ajo nuk e përpunoi, por tha se po hetonte.

Flota e 5-të e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bahrein, nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat