Momenti tmerrues, demi thyen rrethojën dhe sulmon trajnuesin - Bota Sot
Momenti tmerrues, demi thyen rrethojën dhe sulmon trajnuesin

Evropë

Momenti tmerrues, demi thyen rrethojën dhe sulmon trajnuesin

Nga: Bota sot Më: 10 korrik 2019 Në ora: 14:27
Demi teksa sulmon trajnuesin

Ky është momenti i ndalimit të zemrës kur një dem fitues i çmimit u lirua në unazën e bagëtive në shoun Great Yorkshire, shkruan Daily Mail, përcjell Bota sot.

Trajneri u dërgua në spital me plagë në kokë pasi demi e tërhoqi atë nëpër një unazë të ekranit, pak pasi fitoi një çmimin dje në festivalin bujqësor në Harrogate, North Yorkshire.

Demi Limousin po dilte nga një unazë bagëtish pasi u gjykua rreth orës 9.45 të mëngjesit.

Stërvitësi, i cili u rrëzua, u trajtua nga stafi i ambulancës, përpara se të transferohej në Spitalin e Qarkut Harrogate, me ato që mendohet të jenë lëndime jo serioze në kokë.

Dëshmitarët okularë thonë se paniku shpërtheu si demi i ngarkuar rreth unazës dhe spektatorët u përplasën për të dalë nga rruga, por kafsha u kap shpejt nën kontroll.

Një spektator, i cili nuk donte të tregonte emrin, tha: "Ishte e frikshme, kjo është një kafshë e madhe për të cilën po flasim. Kishte disa britma sepse, në një moment, kishim frikë se mund të paguheshin. Nuk do të doja të isha në rrugën e saj”.

Shou Great Yorkshire është një shfaqje bujqësore që ndodh në sheshin e Great Yorkshire në Harrogate, çdo vit nga e marta e dytë e korrikut deri të enjten e ardhshme./BS/

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...