I dashuri rreh egërsisht adoleshenten shtatzënë, e detyron të pijë detergjent - Bota Sot
I dashuri rreh egërsisht adoleshenten shtatzënë, e detyron të pijë detergjent

Evropë

I dashuri rreh egërsisht adoleshenten shtatzënë, e detyron të pijë detergjent

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 12:09
Ilustrim

Rrahën egërsisht dhe tentuan që të detyronin të abortonte një vajzë 17-vjeçare.

I dashuri i saj, Harief Pearson, nga Londra, Angli bashkë me dy shokët e tij rrahën egërsisht adoleshenten dhe e detyruan që të pijë detergjent, me shpresën se do i shkaktonin abort.

Gjithçka pasi babai i foshnjës, nuk donte të bëhej me fëmijë. Duket se 17-vjeçarja kishte vendosur të ndahej nga i dashuri 20 vjeç, pasi ai i kishte kërkuar të abortonte.

Pas një debati në telefon dhjetorin e lënë pas, tre të rinjtë shkuan në shtëpinë e vajzës dhe nisën që ta rrahin, duke e goditur me shkelma në bark, vetëm që ajo të ndërpriste shtatzëninë.

Kur kuptuan se nëna e së resë po kthehej në shtëpi, u larguan, duke e lënë të dëmtuar në tokë dhe duke e kërcënuar me vdekjen, nëse e denonconte ngjarjen në polici. Gruaja e çoi të bijën në spital dhe aty tregoi gjithë sa kishte ndodhur.

Kjo çoi në arrestimin e të dyshuarve pas ngjarjes së dhjetorit të kaluar, ndërsa këtë të mërkurë u dënuan me nga 10 vite burg.

Fatmirësisht si pasojë e dhunës fëmija nuk pësoi dëmtime, duke bërë që vajza ta çojë deri në fund shtatzëninë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...