Shkon në 82 numri i të vdekurve nga varka e përmbysur në Tunizi - Bota Sot
Shkon në 82 numri i të vdekurve nga varka e përmbysur në Tunizi

Evropë

Shkon në 82 numri i të vdekurve nga varka e përmbysur në Tunizi

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 00:43
Pamje nga vendi i ngjarjes

Ka shkuar në 82 numri i migrantëve të vdekur të cilëve iu është përmbysur varka në bregun tunizian javën e kaluar.

Sipas Reuters, thuhet se varka mbante 86 njerëz, 4 persona kanë mbijetuar dhe janë shpëtuar më pas janë sjellë në Tunizi.

Një nga katër të mbijetuarit, më vonë kishte vdekur në një spital, anija ishte duke shkuar nga Libia në Itali.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...