Rrëzohet një aeroplan në Suedi, 9 të vdekur - Bota Sot
Rrëzohet një aeroplan në Suedi, 9 të vdekur

Evropë

Rrëzohet një aeroplan në Suedi, 9 të vdekur

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 18:29
Pamje nga vendi i ngjarjes

Nëntë vetë kanë humbur jetën sot pas rrëzimit të një aeroplani të vogël turistik në Suedinë veriore, njoftuan autoritetet lokale.

"Të gjithë ata, nëntë prej tyre, vdiqën në një aksident", tha një zëdhënëse e autoriteteve lokale pa përmendur identitetin e viktimave.

Mediat raportuan se avioni kishte një parashutë dhe se aksidenti ndodhi rreth orës 14.00 sipas kohës lokale.

Shkaqet e sakta të aksidentit nuk janë të njohura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...