E rrallë: Shfaqet një kandil deti i madh sa një njeri në bregun e Cornwall - Bota Sot
E rrallë: Shfaqet një kandil deti i madh sa një njeri në bregun e Cornwall

Evropë

E rrallë: Shfaqet një kandil deti i madh sa një njeri në bregun e Cornwall

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 12:59
Foto

Një kandil deti i madh është vënë në dukje nga biologu dhe paraqitësi i kafshëve të egra Lizzie Daly, i cili u shfaq ballë për ballë me krijesën e detit derisa zhytej pranë Falmouth.

Kandilët e detit janë llojet më të mëdha të kandilëve të detit të gjetura në ujërat britanike, shkruan The Guardian.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...