Anija cisternë e kapur nga Irani, nuk është e Britanisë - Bota Sot
Anija cisternë e kapur nga Irani, nuk është e Britanisë

Evropë

Anija cisternë e kapur nga Irani, nuk është e Britanisë

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 20:25
Foto

Britania ka njoftuar sot se një anije cisternë që është kapur nga Irani, nuk lundronte nën flamurin britanik.

"Për aq sa ne e dimë, nuk ka interesa britanike në atë anije", tha një zëdhënës i qeverisë britanike.

Britania dhe Irani i kanë përkeqësuar marrëdhëniet në javët e fundit, ndërsa autoritetet britanike kanë dërguar disa anije luftarake në ujërat e Gjirit Mesdhe, për të mbrojtur anijet tregtare britanike nga sulmet e mundshme iraniane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat