Gushti me temperatura mbi normalen - Bota Sot
Gushti me temperatura mbi normalen

Evropë

Gushti me temperatura mbi normalen

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 18:32
Foto ilustrim

Evropa kontinentale do të përballet me temperatura mbi kushtet normale dhe të thata në gusht, ndërsa kushtet do të jenë më të ftohta në Evropën lindore, Skandinavi dhe Rusinë perëndimore, raporton sot Veder në pronësi të IBM.

Në gusht, temperaturat në Britaninë e Madhe dhe Skandinavinë Jugore do të jenë mbi normale, si dhe në Gjermani, Iberi, Francë dhe Alpe, me përjashtim të Spanjës perëndimore.

Edhe në Evropën Juglindore, temperaturat do të jenë mbi normale për këtë kohë të vitit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...