Policia britanike po heton incidentin me materiale të rrezikshme - Bota Sot
Policia britanike po heton incidentin me materiale të rrezikshme

Evropë

Policia britanike po heton incidentin me materiale të rrezikshme

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 18:09
Ilustrim

Policia në Angli tha sot se po hetojnë një "incident të materialit të rrezikshëm" pasi banorët në qytetin bregdetar të Worthing, 80 kilometra larg Londrës, raportuan të vjella dhe inflamacion të syve.

Policia e Sussex thotë se po heton simptomat që kanë prekur njerëzit, raporton AP.

Stacioni i zjarrfikësve Worthing këshilloi banorët të mbyllnin dritaret dhe dyert.

Për shkak të substancës misterioze kimike në 2017, më shumë njerëz kishin probleme me dhimbje të syve, fyt dhe frymëmarrje.

Hetimi përcaktoi se shkaku më i mundshëm i incidentit ishte emetimi i gazrave të ndonjë anije në kalim e sipër, një ngarkesë e humbur ose mbeturina në Kanalin La La Mansh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...