Politikania gjermane jep dorëheqje për shkak të kancerit - Bota Sot
Politikania gjermane jep dorëheqje për shkak të kancerit

Evropë

Politikania gjermane jep dorëheqje për shkak të kancerit

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 15:45
Manuela Schwesig

Udhëheqësja e përkohshme e Partisë Socialdemokratike gjermane ka dhënë dorëheqjen pasi u diagnostikua me kancer të gjirit.

Manuela Schwesig nga Partia Socialdemokratike thotë se është e sigurt që do të shërohet plotësisht, por se ajo ka nevojë për trajtim dhe nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në çdo takim publik në muajt e ardhshëm.

Schwesig tha të martën se ajo planifikon të heqë dorë nga pozicioni i saj në udhëheqjen e qendrës së majtë, por që ajo do të mbajë punën e saj e dytë si guvernatore e landit gjerman Mecklenburg-Vorpommern.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat