Sulm terrorist në Turqi, 7 të vdekur e 9 të plagosur - Bota Sot
Sulm terrorist në Turqi, 7 të vdekur e 9 të plagosur

Evropë

Sulm terrorist në Turqi, 7 të vdekur e 9 të plagosur

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 08:37
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën shtatë civile u vranë dhe nëntë u plagosën nga një sulm terrorist në juglindje të Turqisë.

Siç raporton agjencia Andolu Agency,  gjashtë u vranë në vend dhe njëri nga të plagosurit në spital vdiq duke rritur numrin e viktimave në shtatë.

Raportohet që eksplozivi i bërë me dorë ka shpërthyer gjatë kalimit të një automjeti civil që transportonte punëtorët e pyjeve.

Dyshohet se sulmin e ka bërë organizata terroriste PKK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...