Dalin fotot e pilotit të varur në shtyllat e tensionit të lartë pasi u rrëzua aeroplani - Bota Sot
Dalin fotot e pilotit të varur në shtyllat e tensionit të lartë pasi u rrëzua aeroplani

Evropë

Dalin fotot e pilotit të varur në shtyllat e tensionit të lartë pasi u rrëzua aeroplani

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 17:11
Fotot e pilotit të varur në shtyllat e tensionit të lartë pasi u rrëzua aeroplani

Një avion ushtarak belg është përplasur në territorin francez ditën e sotme.

Ngjarja ka ndodhur në rajonin e Bretanjës, midis provincave Pluvignerit dhe Landalulit ditën e sotme.

Avioni ‘’F-16 B’’ u rrëzua dhe njëri prej pilotëve u shpëtua nga forcat e emergjencës, ndërsa kolegu i tij po qëndron i varur në kabllot e tensionit të lart elektrik.

Image

Zona është evakuar dhe në terren ndodhen 100 policë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...