Pleqtë në pamje ‘të pafajshëm’ por doli se trafikonin drogë me vlera milionëshe - Bota Sot
Pleqtë në pamje ‘të pafajshëm’ por doli se trafikonin drogë me vlera milionëshe

Evropë

Pleqtë në pamje ‘të pafajshëm’ por doli se trafikonin drogë me vlera milionëshe

Më: 27 shtator 2019 Në ora: 07:35
ÇIfti, nga Bromley në Londër

Një çift britanik janë burgosur për tetë vjet nga një gjykatë Portugeze për kontrabandë droge në një anije lundrimi

Roger dhe Sue Clarke, të dy 72 vjeç, u kapën vitin e kaluar ndërsa u përpoqën të kontrabandonin kokainë të vlerës milionshe.

ÇIfti, nga Bromley në Londër, ishin në Marco Polo i cili po lundronte nga Karaibet në Evropë.

Gjykatësi Margarida Alves hodhi poshtë historinë e çiftit pasi ata thanë se ishin mashtruar nga një mik.

Ndërsa u dënuan me tetë vjet, zonja Clarke filloi të qajë, ndërsa burri i saj iu drejtua asaj dhe i tha “do të jemi 80 vjeç kur të dalim”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat