Ndalohet mesha, bien copëza nga tavani i Bazilikës së Shën Pjetrit - Bota Sot
Ndalohet mesha, bien copëza nga tavani i Bazilikës së Shën Pjetrit

Evropë

Ndalohet mesha, bien copëza nga tavani i Bazilikës së Shën Pjetrit

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 09:50
Mesha

Pasditen e djeshme, pjesë të vogla nga tavani i Bazilikës së Shën Pjetrit kanë rënë në dysheme gjatë mbajtjes së një meshe nga Papa Françesku për shugurimin e katër peshkopëve të rinj.

Fatmirësisht nuk pati asnjë lëndim nga incidenti në fjalë, i cili ndodhi në të majtë të altarit.

Për shkaqe sigurie, mesha u ndalua dhe u bë i mundur evakuimi i zonës problematike.

Një situatë e ngjashme ndodhi edhe në mars të 2018-s, ku gjithashtu nuk pati asnjë të lënduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...