Policia e Londrës arreston 276 protestues të ndryshimit të klimës - Bota Sot
Policia e Londrës arreston 276 protestues të ndryshimit të klimës

Evropë

Policia e Londrës arreston 276 protestues të ndryshimit të klimës

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 20:15
Foto

Policia Metropolitane e Londrës tha të hënën se kishte arrestuar deri më tani 267 njerëz që morën pjesë në demonstrata të organizuara nga grupi i protestave për ndryshimin e klimës, raporton Reuters.

Mijëra protestues të ndryshimit të klimës dolën në rrugë në qytete në të gjithë botën të hënën, duke nisur dy javë mosbindje paqësore civile për të kërkuar veprime të menjëhershme për të ulur emetimet e karbonit dhe për të shmangur një katastrofë ekologjike.

"Që nga 1815 orët e sotme (1715 GMT), 276 njerëz janë arrestuar si pjesë e protestave të rebelimit të shfarosjes në Londër," tha Policia Metropolitane në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...