Vërshime të tmerrshme në Angli, evakuohen së paku 35 familje - Bota Sot
Vërshime të tmerrshme në Angli, evakuohen së paku 35 familje

Evropë

Vërshime të tmerrshme në Angli, evakuohen së paku 35 familje

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 23:17
Foto nga vërshimet

Moti në Mbretërinë e Bashkuar duket se është duke shkaktuar vërshime të mëdha.

Si pasojë e këtyre vërshimeve janë shkaktuar dëme të tmerrshme, ku së paku 35 shtëpi janë evakuuar si pasojë e shirave të vazhdueshme, shkruan The Sun.

Po ashtu qindra qindra konsumatorë kanë mbetur në një qendër tregtare si pasoje e reshjeve të vazhdueshme.

Autoritetet në Sheffield, Manchester and Bradford kanë njoftuar qytetarët për vigjilencë dhe kujdes të shtuar pasi që të reshura pritet të ketë edhe në ditët në vijim.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat