30 vjet pas - muret ende ndajnë Evropën - Bota Sot
30 vjet pas - muret ende ndajnë Evropën

Evropë

30 vjet pas - muret ende ndajnë Evropën

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 12:20
Pamje nga video

Rënia e Murit të Berlinit 30 vjet më parë solli fundin e një qyteti të ndarë, çlirimin e Gjermanisë Lindore dhe më vonë të pjesës tjetër të Evropës Lindore, nga sundimi komunist i Bashkimit Sovjetik.

Tri dekada pas, sa kanë ndryshuar gjërat?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat