Vuante nga kanceri, vdes ish-gazetarja e BBC-së - Bota Sot
Vuante nga kanceri, vdes ish-gazetarja e BBC-së

Evropë

Vuante nga kanceri, vdes ish-gazetarja e BBC-së

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 23:46
Tazeen Ahmad

Ish-gazetarja e BBC dhe Channel 4, Tazeen Ahmad, ka ndërruar jetë në moshën 48 vjeçare, pas një beteje me kancerin.

Ahmad, e cili punoi si reportere korrespodentë e huaj në Britani dhe SHBA, ndërroi jetë të mërkurën në mbrëmje.

Ahmad ishte ndër gratë e para myslimane të Azisë që u ngrit në krye të gazetarisë britanike, ndërsa fitoi edhe çmime të shumta për punën e saj.

Në një deklaratë ku njoftuan vdekjen e saj, vëllezërit e Ahmedit thanë: “Ne jemi jashtëzakonisht krenarë për gjithçka arriti, si nënë, gazetare dhe shkrimtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat