Vuçiq vizitë në Francë, takohet edhe me Macron - Bota Sot
Vuçiq vizitë në Francë, takohet edhe me Macron

Evropë

Vuçiq vizitë në Francë, takohet edhe me Macron

Më: 11 nëntor 2019 Në ora: 09:10
Aleksandar Vuçiq dhe Macron

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të zhvillojë një vizitë pune treditore në Paris, gjatë së cilës ai do të takohet me homologun e tij francez, Emmanuel Macron.

Gjatë ditës së parë të vizitës së tij, ai do të marrë pjesë në një darkë të organizuar nga presidenti francez për Kryetarët e Shteteve, Qeveritë dhe përfaqësuesit e organizatave ndërkombëtare.

Në ditën e dytë, ai do të takohet me Macron dhe do të marrë pjesë në hapjen e Forumit të Dytë të Paqes në Paris.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat