Kalon mes shtëpive, ja pamjet e ortekut në Itali - Bota Sot
Kalon mes shtëpive, ja pamjet e ortekut në Itali

Evropë

Kalon mes shtëpive, ja pamjet e ortekut në Itali

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 16:14
Pamje e shkeputur nga video

Veriu i Italisë është përfshirë nga reshje bore të dendura prej disa ditësh.

Sot rreth orës 12:30 në Val Martello një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë ka rënë një ortek i fuqishëm.

I pandalshëm, orteku merr gjithçka çfarë gjen përpara. Oretuku kalon mes për mes shtëpive turistike të Val Martellos.

Këto janë pamjet e ortekut:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat