Orteku i frikshëm merr gjithçka që i del përpara, tmerrohen italianët - Bota Sot
Orteku i frikshëm merr gjithçka që i del përpara, tmerrohen italianët

Evropë

Orteku i frikshëm merr gjithçka që i del përpara, tmerrohen italianët

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 08:20
Itali

Veriu i Italisë është përfshirë nga reshje dëbore të dendura prej disa ditësh.

Dje rreth orës 12:30 në Val Martello një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë ka rënë një ortek i fuqishëm.

I pandalshëm, orteku merr gjithçka çfarë gjen përpara. Oretuku kalon mes për mes shtëpive turistike të Val Martellos.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat