Katër të vdekur nxirren nga rrënojat e shtëpisë pas shpërthimit të gazit - Bota Sot
Katër të vdekur nxirren nga rrënojat e shtëpisë pas shpërthimit të gazit

Evropë

Katër të vdekur nxirren nga rrënojat e shtëpisë pas shpërthimit të gazit

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 09:16
Poloni

Ekipet e shpëtimit kanë gjetur trupat e katër personave dhe janë në kërkim për katër të tjerë të zhdukur në rrënojat e një shtëpie pas një shpërthimi gazi në Poloni.

Guvernatori i provincës Silesia, Jaroslav Vicorek thotë se kufomat e viktimave, përfshirë një fëmijë, u gjetën herët në mëngjes.

Një zëdhënës i kompanisë polake të gazit, Artur Michniewicz, tha se pas shpërthimit, autoritetet ndërprenë furnizimin me gaz për një pjesë të madhe të qytetit për arsye sigurie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat