Vdesin shtatë persona nga shpërthimi i gazit në Sllovaki - Bota Sot
Vdesin shtatë persona nga shpërthimi i gazit në Sllovaki

Evropë

Vdesin shtatë persona nga shpërthimi i gazit në Sllovaki

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 19:32
Pamje nga vendi i ngjarjes

Shtatë persona kanë vdekur në Presovit të Sllovakisë, të premten nga shpërthimi i gazit.

Zjarri depërtoi në pesë katet më të larta të ndërtesës 12 katëshe duke shkatërruar çatinë dhe një palë shkallë brenda ndërtesës.

Nga Departamenti i zjarrit atje thonë se një person është akoma i zhdukur, deri më tani janë evakuuar 34 persona nga ndërtesa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat