Papa takohet me Kryeministrin e Maltës - Bota Sot
Papa takohet me Kryeministrin e Maltës

Evropë

Papa takohet me Kryeministrin e Maltës

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 21:21
Papa Françesku dhe Joseph Muscat

Papa Françesku mbajti një audiencë private me Kryeministrin Maltez në largim Joseph Muscat të shtunën, megjithë një lutje për të anuluar takimin për një hetim të goditur nga skandali për vrasjen e një gazetari, raporton France24.

Muscat tha të dielën se ai do të tërhiqet në janar pas protestave masive për një hetim shumë të kritikuar për vrasjen e gazetarit hetues Daphne Caruana Galizianë vitin 2017, e cila ka sjellë edhe dorëheqjen e shefit të tij të stafit dhe ministrit të turizmit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat